Beğen 1

2018 Dekorasyonda Uyumlu Renk Önerileri

Dekorasyonda uyumlu Renk Önerileri

Uyumlu Dekorasyonda dikkat edilmesi gereken 2018 de en önemli husus renk uyumudur. Duvar renginin, halının, mobilyaların ve aksesuarların birbiri ile tamamen renk uyumu oluşturması gereklidir. Bu renk uyumunu sağlamanın çeşitli metotları vardır. Duvar rengi ile uyumlu zemin rengi veya mobilyalar ile aynı renge sahip halı kullanmak en basit dekorasyon seçeneğidir. Salon içerisinde tek renk eşyalar üzerinde yoğunlaşmadan evinizi dekore edebilirsiniz.

RENK UYUMU

            Dekorasyon yaparken ilk önce renk ve zevklerinizi ön planda tutmanız gerekmektedir.  İkincisi kişisel ilgi alanınızı, hobileriniz de dikkate alarak nasıl bir yaşam alanı oluşturmak istediğinize karar vererek yaratmak istediğiniz dekorasyon üzerinde yoğunlaşarak mobilya, aksesuar ve eşyalar özenle seçilmelidir.  Odaya uygulanacak fonların seçimi, aksesuar ve mobilya renkleri tasarımcılar tarafından çok sık uygulanan 60-30-10 formülü olarak da bilinen renk dengesini sağlama formülüdür. Seçtiğiniz 3 renkten ikisi birbirine yakın olurken, diğer renk zıt olmalıdır. Yakın renklerden açık olanı duvara, koyu olanı koltuk takımı gibi mobilyalara, zıt renk ise vurgu rengi olarak kullanabileceğimiz aksesuarlarda kullanıyoruz. Böylece en pratik olarak dengi ve gözümüzü yormayan renk seçeneği uygulamış oluyoruz.
Dekorda siyah, gri, beyaz ve antrasit dörtlüsü ile oluşan dekora parlak sarı bir tablo ile hem mükemmel canlılık hem de son derece modern bir çizgi kazandırmış oluruz.

RENK AHENGİ

Özellikle yatak odası, giyinme odası, çalışma odası, çocuk odasında son derece dinlendirici vintage ve  avangard stili sıkça kullanılır.  Dekorasyonda kullanmak istediğiniz birçok nesne desenli özellik taşımaktadır. Halılar, perdeler, koltuklar, duvar kağıtlarına kadar her detayla desen karşımıza çıkabilir. Desenlerinde kendi içerisinde bir renk denge formülü bulunur. Zeminde açık renk kullanılırsa, kontur renkleri zıt ve koyu olmalıdır. Dolgu renkleri ise açık tonları olmalıdır. Dekorasyonda fon tanımlaması zemin, tavan, duvar, ana mobilyaları kapsayan temel renkler için kullanılır.

 

Bu Yazımızda
uyumlu dekorasyon nasıl olmalı ?
Dinlendirici ev dekorasyonu nasıl olur ?
Huzurlu dekorasyon çeşitleri ?
Dekorasyon önerilerine değindik.

  • Moda & Magazin
  • 21 Aralık 2017 tarihinde eklendi.
  • 2018 Dekorasyonda Uyumlu Renk Önerileri için yorumlar kapalı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

error: Çok Ayıp İndirmek Yok Lütfen Satın Al !!