Beğen 0

Aile İle Sohbet Nasıl Olmalıdır?

Aile İle Sohbet Nasıl Olmalıdır?

Aile İle Sohbet 

Aile bilindiği üzere toplumun yapı taşıdır. Toplum düzenli ve refah seviyesi yüksek ise bunu sağlıklı ve düzenli ailelere borçludur. Aile içi sohbet aile fertlerini olumlu etkilediği için toplumu da etkiler. Bu neden le aile içi sohbet toplum için de önemlidir.
Aile içi sohbet anne ve babadan çocuğa doğru olmalıdır. Çünkü çocuk bazı konularda aile bireylerinden çekinebilir. Bunu hem aşmak hem de çocuğu sohbete dahil etmek için önemli bir roldür.

Soru Sormak

Anne ve baba çocuğa sorular sorup sohbeti başlatmalıdır. Sohbet illaki çocuğun bir sıkıntısını öğrenmek için değil bazen de sırf onla konuşmak için olmalıdır.

-Bu gün ne yaptın?
-Okul nasıldı?
-Arkadaşlarınla aran nasıl?
gibi sorularla çocuğa yaklaşmak daha doğru olacaktır.

Fikir Alışverişi

Aile sohbet esnasında birbirleriyle fikir alış verişi yapmalı birbirlerinin fikirlerini dikkate almalıdır. Bu bir toplantı gibi değil sohbet havasında olursa aile fertleri fikirlerini rahat ifade etmede zorlanmaz. Bu sohbetler aile fertlerinin arkadaş ortamında öz güvenini arttıracaktır. Aile sohbetinde sırayla konuşmak olmamalı herkesin bulunduğu bir zaman da olmalıdır. Zaten sohbetin amacı aileyi bir arada toplamak olduğu için bu ortam mutlak sağlanmalıdır. Aile fertlerinin hepsi konuşmaya dahil olması sohbet ortamını güçlendirecek en önemli unsurdur. Aile arasında saygıda sohbet ortamında aranan önemli özelliklerdendir. Sohbet kişi üzerinde herhangi bir baskı olmadan olmalıdır.

 

 

  • Moda & Magazin
  • 20 Aralık 2017 tarihinde eklendi.
  • Aile İle Sohbet Nasıl Olmalıdır? için yorumlar kapalı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

error: Çok Ayıp İndirmek Yok Lütfen Satın Al !!