Beğen 0

Yazın Neden Makyaj Yapılmamalı ?

Yazın Neden Makyaj Yapılmamalı

            Makyaj kadınların vazgeçilmezlerindendir. İster işe giderken, ister gece dışarı çıkarken saç ve kıyafeti tamamlamayı sağladığından, her an her mevsim gerekliliğini hissettirmektedir. Ancak makyaj yaparken mevsimine göre dikkat edilmesi gereken hususlar ortaya çıkmaktadır.

yazın neden makyaj yapılmamalı
Psikolojik Olarak İhtiyaç

            Kadınlar yaz aylarında rengârenk kıyafetleri, çeşitli kolye ve genelde sıcaklardan dolayı toplamayı tercih ettikleri saçlarıyla bütünleştirirken, yüzlerinin soluk ve cansız görünmemesi için de makyaj yaparak güzelliklerine güzellik katmak isterler. Yaz demek enerji demek canlılık demektir. Hem ciltlerinin hem bakışlarının canlı olması için çeşitli makyaj stillerini yüzlerine uygularlar. Renkli farlar, dikkat çekici rujlarla o yazın makyaj trendi kendini hemen belli eder. Her kadın yazın verdiği enerji ile psikolojik olarak daha bakımlı ve gösterişli olma ihtiyacı duyar. Yaza girmeden önce başlanan diyetlerde bu duruma örnek verilebilir. Böylece daha mutlu hissettikleri söylenmektedir.

Karşılaşılan Manzaralar

            Makyaj yapmak her ne kadar kendinizi güzel hissettirse de bazen kötü ya da komik görüntülere de sebep olabilir. Çünkü yaz sıcaklarında ciltte makyajın durması çok zordur. Terlediğinizde bir ampul gibi insanların içinde gezme olasılığınız yüksektir. Çünkü cilt kullandığınız fondöteni ya da pudrayı dışarı kusacaktır. Başka bir örnek de, makyaj tutsun diye pudrayı farkında olmadan aşırı derecede kullanıp hayalet gibi bembeyaz bir suratla dışarı çıkma ihtimalinizdir. Bunlara ek olarak alt kirpiklere uyguladığınız rimelin gözaltlarınıza bulaştığında ortaya çıkacak kötü görüntü örnek verilebilir. Sanki saatlerce ağlamışta bütün rimeliniz o yüzden akmış gibi bir görünür. Aşırı terden göz kapaklarınıza kullandığınız farların yağlı görünmesi de çok büyük bir olasılık. En çokta kullandığınız güneş gözlüğü uzun süre gözünüzdeyken birden bire çıkardığınızda, burnunuzda iz yapan yerlerdeki pudra ve fondötenin silindiği durumlarla karşı karşıya kalma durumu da hayli fazladır.

Nelere Dikkat Edilmeli?
bence yazın makyaj yapmayın
            Kış aylarında kullanılan her makyaj ürünü yaz aylarında da kullanılamayabilir. O nedenle kullandığınız ürünleri dikkatli ve cildinize uygun olarak seçmelisiniz. Yüzünüzde parlak değil de daha çok mat bitişli ürünleri tercih etmelisiniz. Böylece terlediğinizde yüzünüz çok fazla parlamayacaktır. Makyajınızın akmasını önlemek için sabitleyici makyaj spreyleri kullanabilirsiniz. Makyajın kadınların bir vazgeçilmezi olduğu bilinse de, yaz aylarında daha doğal bir görünümün hem cildinizi yormayacağını hem de sizi sıkıntılı durumlara sokmayacağını söylemek gerekir.
 

  • Moda & Magazin
  • 23 Şubat 2018 tarihinde eklendi.
  • Yazın Neden Makyaj Yapılmamalı ? için yorumlar kapalı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

error: Çok Ayıp İndirmek Yok Lütfen Satın Al !!